Healthy Living
star_border

Як створити Здорові кімнати у житлових приміщеннях

90% часу при проводимо у закритих приміщеннях. Ось чому якість житлових приміщень така важлива для нашого комфорту, здоров’я і якості життя. На внутрішній мікроклімат дуже суттєво впливають не лише температура повітря і поверхонь та провітрювання приміщень, а й будівельні матеріали.

Повітря — наш головний «продукт харчування»

Щодня людина споживає приблизно 13,5 кг повітря у приміщеннях і 1,5 кг свіжого повітря. Тому повітря стає важливішою «їжею», ніж продукти харчування, і для нашого здоров’я надзвичайно важлива його якість. Ось чому здорове і свіже повітря у житлових приміщеннях повинно безумовно вважатися однією із ключових умов для якісного життя.

Vzduch ako základná potravina

Оптимальна вологість повітря

Перебування у приміщенні із занадто сухим повітрям зневоднює нашу слизову оболонку, викликаючи відчуття сухості в очах. Суха слизова оболонка може стати легкою здобиччю для бактерій, призвести до початку запального процесу, виникнення застуди і нежитю.  У разі вологості повітря 30% і менше ми більш схильні до появи інфекційних захворювань. Ось чому підтримання оптимального рівня вологості та забезпечення хорошої вентиляції — необхідні вимоги для створення здорового мікроклімату.

Suchý vzduch

Оптимальна вологість внутрішніх приміщень створює комфортне проживання, запобігає росту плісняви або виникненню різних захворювань. Причиною високої вологості можуть бути погано висушені поверхні, проникнення води крізь тріщини, а також недостатнє виведення вологості з внутрішніх приміщень через погану вентиляцію або опалення. Під час постійного перебування у внутрішніх приміщеннях одна сім’я, що складається із 4 членів, видихає у повітря приблизно 20 л вологи. Тому дуже важливо підтримувати оптимальний рівень вологості у внутрішніх приміщеннях — приблизно 40–60%.

Детальніше по темі

Klima products

Baumit Klima internal plasters and scratches optimally regulate moisture in the interior, absorbing odor and harmful substances.

Find out more
Výskumný park Viva
Verified by research

The Viva Research Park compares building materials and examines their impact on the inhabitants of the house.

Find out more
Všetko o zdravom bývaní
Further reading

The Healthy Living section full of interesting content about the quality of our housing. Useful information to help you create a healthy home.

Find out more

Як температура впливає на ваш комфорт

Усі люди відчувають тепловий комфорт за різних умов. Хтось любить більш прохолодні кімнати, а хтось почувається краще у більш теплому приміщенні. Навіть незважаючи на те, що ми дотримуємося різних принципів, більш висока температура до 23 °C рекомендується для житлових приміщень і ванних кімнат, а більш низька, до 18 °C — для спалень. Крім того, важливо уникати різких коливань температур між повітрям у внутрішніх приміщеннях і температурою на поверхнях стін або у нижній частині кімнати, а також під стелею на висоті голови. Перепад не повинен перевищувати 4 °C.

Tepelná pohoda v byte

Що робить повітря свіжим

Як і у випадку з іншими субстанціями, повітря складається з окремих молекул. Молекули можуть мати негативно або позитивно заряджені іони. Чим більше негативно заряджених іонів міститься у повітрі, тим воно свіжіше. Повітря, збагачене таким чином, підтримує високий рівень кисню в крові, покращує роботу внутрішніх органів, сприяє кращому спаленню поживних речовин. Високий вміст хороших іонів у повітрі забезпечується за рахунок постійного припливу свіжого повітря, яке не містить шкідливих речовин. Тому не забувайте про важливість ефективної та регулярної вентиляції, а також про ретельний вибір матеріалів для житлових приміщень.

Správne vetranie