Find the perfect color for your facade
Get the appНасичені кольори — це тенденція в дизайні, яка створює низку проблем для виробників матеріалів. Продукція Baumit дозволяє втілити навіть найсміливіші фантазії архітектора, дизайнера або інвестора і задовольнити при цьому найвищі вимоги до якості фінішного покриття і довговічності кольору.
Темні відтінки притягують більше сонячного світла, а це призводить до небажаного перегрівання поверхні. Кольоровість характеризується певним коефіцієнтом відбивання світла HBW. Білий і чорний у цій шкалі займають крайні позиції. Так, білий колір має значення HBW 100, тобто відбиває 100% світла. І навпаки, чорний колір поглинає світло повністю, і його показник відбивання дорівнює 0. Тому чим більш насичений колір, тим він ближчий до чорного, і тим менший коефіцієнт відбивання, тим більше світла поглинає поверхня і сильніше нагрівається.
Теплоізоляційний матеріал вирішує цю проблему. З одного боку, теплоізоляція захищає дім зсередини і, таким чином, не дає теплу виходити назовні. З іншого боку, теплоізоляція затримує сонячне тепло і уберігає будинок від нагрівання.
Захищаючи будинок, утеплювач бере на себе сонячне тепло. Тому, нагріваючись разом із шаром адгезиву, армувальною сіткою і штукатуркою, фасад може перегрітися і отримати пошкодження штукатурного шару у вигляді тріщин.
Сонячне світло складається із певної кількості компонентів. Наше око сприймає лише видиму частину світла. Проте виробники зацікавилися інфрачервоними променями, які передають тепло. Після кількох років досліджень вдалося створити пігменти, здатні відбивати більше сонячної енергії, особливо її теплової складової.
У фасадних штукатурках і фарбах Baumit застосовуються пігменти нового покоління. Для кращого орієнтування відтінки кольорів позначені коефіцієнтом TSR замість HBW, який був раніше. TSR — це коефіцієнт загального відбивання сонячного світла, який характеризує здатність фасаду відбивати компоненти сонячного випромінювання.
Дослідження і досвід довели, що використовуючи холодні пігменти, можна досягти зниження температури на поверхні більш ніж на 10 °C. Це також впливає на температуру оточуючого повітря, яке не так сильно нагрівається теплом, що виділяється поверхнею будівлі.
Для зручності вибору ми пропонуємо прості правила. Для звичайної теплоізоляції можна використовувати відтінки кольорів з коефіцієнтом TSR вище 25 без жодних обмежень.
А якщо обрати більш щільні відтінки?
Прихильність до насичених відтінків не привід для обмеження фантазії. Просто слід враховувати більш високі витрати на правильний вибір матеріалу і особливості його використання. Але і в цьому випадку утеплювачі не відіграють ніякої ролі. Можна використовувати мінеральну вату і полістирол.
Просто вам потрібно буде накласти ще один дублювальний шар на утеплювач за допомогою еластичного облицювального матеріалу або нанести один шар спеціального дисперсійного облицювального матеріалу, армованого волокнами. В такому випадку ви отримуєте додаткову перевагу, оскільки фасад стане більш стійким до механічних пошкоджень.
Система теплоізоляції Baumit Open
Подвійний армувальний шар: 2x (Baumit OpenContact + OpenTex) Загальна товщина армувального шару: 5–6 мм
Система теплоізоляції Baumit Star EPS
Вар. 1: Подвійний армувальний шар: 2x (Baumit StarContact White alt. StarContact + StarTex)
Загальна товщина армувального шару: 5–6 мм
Вар. 2: Стандартний армувальний шар: 1x (Baumit StarContact Forte + StarTex)
Загальна товщина армувального шару: 5–8 мм
Система теплоізоляції Baumit Power
Стандартний армувальний шар: 1x (Baumit PowerFlex + StarTex)
Загальна товщина армувального шару: 3–4 мм
Система теплоізоляції Baumit Star Mineral
Подвійний армувальний шар: 2x (Baumit StarContact White alt. StarContact + StarTex)
Загальна товщина армувального шару: 6–7 мм
Даний сайт використовує файли cookies для покращення роботи. Політика конфіденційності