Find the perfect color for your facade
Get the appПід час вибору фасадної штукатурки слід думати не лише про ціну. Один із найважливіших параметрів — довговічність і чистота фасаду.
Фасад будівлі повинен виконувати не лише базові функції — наприклад, захищати від холоду, шуму, вологості, але й відповідати естетичним вимогам. Можна порівняти його зі шкірою, яка постійно піддається різноманітним впливам навколишнього середовища, в результаті чого вона рано чи пізно забруднюється.
Система Clean surface treatment працює на молекулярному рівні: процес дійсно відбувається на рівні ультрамалих часточок — атомів і молекул. Основні елементи цієї технології — наночасточки (кожна часточка менше 10 нм). Склад матеріалів з урахуванням властивостей атомів і спеціальні ефекти, які відбуваються у часточках такого маленького розміру, відкривають масу нових можливостей у таких сферах, як енергетика, інформаційні технології, медицина, фармакологія і т. д. Нанотехнології дозволяють створювати нові будівельні матеріали, а також вдосконалювати ті, що вже існують. Наночасточки невидимі, але вони ефективно діють у складі різних матеріалів, і їх властивості все більш широко застосовуються у практиці будівництва.
Нанотехнології — це створення, вивчення та використання надзвичайно малих структур. Слово «нано» походить від грецького слова «гном» або «карлик». Наукові експерти називають нанотехнології провідною галуззю в XXI столітті. Замість «вище і далі» їх девіз «менше і менше, швидше і швидше».
Один нанометр (нм = 1 мільйонна доля міліметра) відповідає одній десятій долі однієї тисячної товщини людської волосини, тобто ми маємо справу з ультрамалою часточкою атомів і молекул. Основні елементи цієї технології — наночасточки (одна часточка менше 100 нм). Цілеспрямоване використання властивостей речовин на рівні атомів відкриває нові можливості у тому числі й у дизайні матеріалів. Нанотехнології дозволяють створювати нові будівельні матеріали і вдосконалювати ті, що вже існують.
Наночасточки неможливо побачити звичайним зором, але результати їхньої дії — в разі використання у високоякісних, ефективних та довговічних будівельних матеріалах нового покоління — вражають.
The structured surface of common render creates the conditions of settlement of dust, which is a nutrient substance for various micro-organisms.
The microscopically smooth surface protects the facade from dirt deposition and is the first prerequisite for maintaining a clean look.
Поверхня Baumit NanoporTop мікроскопічно гладенька і має так звану нанопористу структуру. Ці нанопори занадто малі для органічних і неорганічних часточок бруду, які з цієї причини не можуть осідати і затримуватися на поверхні. Більше того, низький електронний заряд не притягує забруднюючі речовини, і фасад більш ефективно протистоїть появі забруднень. Під впливом атмосферних явищ (вітер, дощ, сніг, ультрафіолетове випромінювання і коливання температур) процес самоочищення фасаду відбувається ще ефективніше, і фасад протягом довгих років залишається чистим і привабливим.
Звичайні штукатурні суміші з водовідштовхувальними властивостями базуються на ефекті поверхневого натягування рідини (крапля води, маючи форму кулі, мінімально контактує з поверхнею штукатурного покриття). Фасад дуже швидко очищується струменями дощу, окрім тих місць, куди дощ не потрапляє — під балконами, карнизами і виступами.
Baumit Nanopor Top діє на основі абсолютно нового принципу. Тонкий поверхневий шар штукатурки містить наночасточки, які поглинають вологу і зменшують поверхневий натяг у краплині води. Ця вода проникає у верхній шар штукатурки і під час випаровування чинить вплив на забруднюючі речовини, що осіли на штукатурці, і виводить їх з поверхні фасаду разом із парою. Крім того, нанопори активно впливають на підтримання оптимального рівня вологості не лише під час контакту із дощовою водою, але й у разі високої вологості повітря.
Крапля води на водовідштовхувальній поверхні звичайного штукатурного шару
Крапля води на гідрофільній поверхні штукатурного Baumit NanoporTop
Фотокаталіз — це процес хімічного розкладання органічних речовин під дією денного світла.
Щоб така реакція могла відбутися, в структуру речовини повинен бути вбудований каталізатор з оксидом титану (TiO2), який активізується під впливом ультрафіолетових променів. Завдяки новому фотокаталізатору і властивостям світла Baumit Nanopor має ефект самоочищення, який забезпечує чисту, блискучу, красиву і довговічну поверхню фасаду.
Якщо ми застосуємо технологію фотокаталізу до штукатурної суміші або фарби, то за допомогою фотокаталізатора відбудеться розкладення забруднюючих речовин, які вже осіли на поверхні фасаду. Важливо зазначити, що бактерії, пліснява, грибки та інші мікроорганізми також гинуть під впливом фотокаталізу!
На фасадах осідають забруднюючі речовини, утворюється пліснява, вони змиваються дощем, очищуються сонцем і вітром. Таким чином, сили природи допомагають підтримувати чистоту фасадів. Традиційна обробка поверхні заснована на застосуванні хімічних речовин, і ці речовини поступово вимиваються з поверхні, втрачаючи ефективність. Новий унікальний метод захисту від забруднень на основі фотокаталізу безпечний з точки зору охорони навколишнього середовища і одночасно гарантує довговічність і чистоту фасаду, який потребує мінімального догляду і оновлення протягом всього його строку служби.
Baumit створив високоякісні, стійкі, довговічні фасадні системи завдяки дослідженням, які тривали 10 років. Проте фасад постійно піддається забрудненням і атмосферним впливам, і з роками його зовнішній вигляд змінюється. Щоб підтримувати привабливий зовнішній вигляд будівлі, необхідно після кількох років заново фарбувати фасад, що, звичайно, пов’язано із суттєвими витратами (матеріал, робота, улаштування будівельних лісів).
Завдяки непересічним властивостям Baumit NanoporTop фасад залишається фасад чистим і красивим удвічі довше, ніж у разі застосування «звичних» матеріалів, що дозволяє заощадити на витратах і нових покриттях. Baumit NanoporColor є також ідеальним вибором під час відновлення теплоізоляційних плит і шарів штукатурки, особливо у разі наявності на поверхні мікроорганізмів.
Даний сайт використовує файли cookies для покращення роботи. Політика конфіденційності